MOTOROVE KOLOBEZY CZECH REPIBLIC


18.5.2016

Všichni chcete pořád nějaký návody na to, jak z koloběžky udělat letadlo nebo rady, jak opravit to zatracený hlavové složení na nitru, aby se pořád nepovolovalo. Jeden z nejlepších dotazů je: „Jaký olej mám lít do koloběžky? Jaký je nejlepší?“

No, na našem klubovém Facebooku se tyto otázky objevují už tak často, že někteří členové už nemají sílu to komentovat, a ostatní členové jsou zase líní používat vyhledávač a probírat se starými komentáři. Teď již ale máme web, do kterého by se tyto informace mohly konečně tzv. zaškatulkovat a lépe uschovat, aby se k nim dostal každý, nebo aby se na ně při nějakém dotazu mohlo jen odkázat.

Návody nebo rady by měly mít hlavu a patu, popř. i pěkné obrázky, pokud by si s tím dotyčný dal tu práci, ale nechci zatím předbíhat. Proč ale vlastně píši tuhle novinku? Všechny tyto návody, články a rady se budou dávat do sekce s operačním názvem DÍLNA. Tato sekce DÍLNA se bude ještě pro lepší přehlednost rozdělovat do kategorií v našem grafickém kabátku, jako jsou např. v sekci SRAZY.

Teď ovšem otázka na Vás všechny - jaké kategorie to májí být? Zatím jako příklad, který jsme vymysleli s „kolegou z raketového inženýrství“ přikládám do komentáře, kam bych také prosil vaše návrhy v podobném znění (NÁZEV KATEGORIE + co by měla obsahovat).

Není to jen můj web, ale je náš, proto bych prosil i normální komentáře. Ne jen pouze komentáře ve stylu: „A budeš tam někde v nějaké kategorii popisovat situaci, co dělat, když nejde nastartovat koloběžka??“ Tím chci říct, že web není můj, já jsem jen blb, který se do toho pustil pro Vás a pro novou generaci koloběžkářů.

Do těchto kategorií může sepsat svůj návod kdokoli bude chtít. Stačí, aby ho sepsal například ve Wordu, přiložil k němu pěkné obrázky a zaslal mi ho na můj profil na Facebooku, nebo na mou emailovou adresu (dud-man@seznam.cz). Já ho poté přiřadím do příslušné kategorie a udělám mu grafický kabátek. V minulosti jsem se takovéto návody pokusil už dělat, dokonce i Jakub Kuba udělal podobný návod na nádržku z 5L kanystru, Tomáš Mrózek dělá betelné foto návody snad u každého svého příspěvku na Facebooku, a teď díky sekci DÍLNA se dají tyto návody pořádně využít.

Věřím, že jednou budeme mít z webu pěknou základnu pro informace nejen pro nás, ale i pro nové členy, ale chce to vše jen a jen čas.Luboš Duda

KOMENTÁŘ

13.5.2016

Do třetice všeho dobrého. Dostaly se ke mně fotky z třetího srazu z roku 2012, a to z druhého největšího lontu v České republice, z Brna.

Je tam asi 70 fotek, tentokrát po rozkliknuti se zvětší na 1500 pixelů na šířku (v minulé galerce se zvětšily na 1000 pixelů na šířku). Říkal jsem si, že stejně v dnešní době každý pomalu používá full HD rozlišení, že těch 1500 pixelů bude tak akorát.

Jelikož se pomalu nikdo nevyjádřil k otázce z minulé novinky - dát fotky ke stažení v plné velikosti, tak nic dělat nebudu a nechám galerii fotek jak je, alespoň prozatím.

A na závěr opět připomínám, pokud někdo má jakékoliv fotky z některého srazu nebo i jenom fotky, které nejsou v galerii na webu, zašlete mi je na emailovou adresu dud-man@seznam.cz, nebo se se mnou zkontaktujte přes můj facebookový profil.Luboš Duda

KOMENTÁŘ

10.5.2016

Do sekce SRAZY jsem přidal nové fotoalbum, opět z roku 2012, ale tentokrát ze srazu, který se konal v Praze.

Tentokrát se ke mně dostalo poměrně dost fotek, a to úctyhodných 123. Jsou už i v pěkné kvalitě a rozlišení, že je musím pro web zmenšovat na šiřku 1000 pixelů, aby uživatel nemusel prohlížet fotky na třech monitorech.

Proto mě taky napadlo, když takhle komprimuji veškeré fotografie na web, jestli nechcete vždy dané album nahrát v originální velikosti například na server ulož.to, aby si ho mohl kdokoliv z členů klubu stáhnout a zařadit například do svého soukromého alba ve svém pc??

Vyjádřete se prosím ohledně tohoto nápadu v komentářích, zda s tím souhlasíte nebo ne.Luboš Duda

KOMENTÁŘ

8.5.2016

Jak jsem už psal v minulé novince, rozhodl jsem se zrušit sekci ZAJÍMAVOSTI a sekci BAZAR. Když už jsem byl v tom promazávání, musel jsem s tím i spojit úpravu odkazů na levé straně webu. Napadlo mě, že by nebylo od věci ty odkazy trošku poupravit, neboť se za těch 5 měsíců design webu malinko změnil.

Dříve byly veškeré fotky černobílé a poničené, a po přejetí myší se vrátily do své barevné verze. To bylo nahrazeno novější verzí, kterou si klub odhlasoval – jedná se o barevné fotky, které se po přejetí myší zvětší a pod nimi se vytvoří stín, který vzbuzuje dojem, že se fotky zvedly do vzduchu.

Jediné odkazy na levé straně zůstaly ve svém původním stylu, a proto jsem se je při této příležitosti rozhodl změnit do našeho nového designu. Vzal jsem tedy písmo, které používám na webu (Arial Black červené s černým orámováním a dané do stylu poškozené fotografie) a jednoduše bez žádného podkladu jsem jím nahradil odkazy na levé straně. Samozřejmě po přejetí myší se odkaz zvětší a vytvoří se pod ním stín.

Je to podle mě jednodušší a lépe to ladí s celkovým designem webu. Doufám, že se budou nové odkazy líbit vám všem.Luboš Duda

KOMENTÁŘ

19.4.2016

Do sekce SRAZY jsem přidal další fotoalbum opět ze srazu v Pardubicích, ale tentokrát z roku 2012. Všechny fotky jsou stažené ze starého Facebooku, tím pádem je kvalita zkomprimovaná a některé fotky jsou dokonce tak malinké, že to vypadá, jako by je někdo fotil z Nokie 3310 (taková srandička, každý přece ví, že Nokie 3310 ještě neměla barevný foťák).

Proto žádám každého, kdo má jakékoliv (i stejné v lepší kvalitě) fotky z tohoto srazu, aby je zabalil do .RAR souboru, a poslal mi je např. přes posílací server uschovna.cz na můj email dud-man@seznam.cz. Já je s radostí doplním nebo nahradím za kvalitnější fotky.Luboš Duda

KOMENTÁŘ

11.4.2016

Jak se nám web pomaličku vyvíjí, a dá se v něm už aspoň někam proklikat, stává se tak i více funkčním a lze se na něj i lépe podívat např. z tvůrčího hlediska a funkčnosti. Nyní začínám zjišťovat, že některé věci jsem při první myšlence tvorby webu moc nedomyslel, a tím myslím přímo některé sekce.

První z nedomyšlených sekcí je BAZAR. Do této sekce jsem chtěl vkládat graficky upravené obrázky koloběžek a komponentů na koloběžku, které uživatele odkážou na daný bazar, na kterém se věc prodává a kde se uživatel dočte i více informací. Teď si ale začínám říkat, proč, a na co vlastně, když každý z nás zná asi všechny největší internetové bazary, jako jsou např. sbazar.cz, bazos.cz, aukro.cz. Do daného vyhledávače stačí jen napsat "motorová/benzinová koloběžka“ a zobrazí se nám všechny dostupné inzeráty. Také na našem klubovém Facebooku pár lidí vkládá přímo odkaz na nějakou zajímavou nabídku, na kterou narazil na bazarech (především náš František). Proto si říkám, na co budu ztrácet čas děláním nějakých odkazů a jejich neustálou kontrolou, zdali jsou ještě inzeráty aktuální. Přijde mi to zcela zbytečné, a po konzultaci s Michalem jsme se domluvili, že sekci BAZAR na klubovém webu úplně zrušíme.

Další taková sekce ne moc dobře domyšlená jsou ZAJÍMAVOSTI. Jak se můžete podívat, přidávám tam zajímavé příspěvky členů z klubového Facebooku. Jenomže všechny příspěvky z našeho Facebooku jsou zajímavé, a je to hodně složité vybírat, které příspěvky překopírovat, a které ne. Není možné je sem přidávat všechny, to bych už mohl překopírovat celý náš Facebook, což přece nechceme. Hlavní myšlenka klubového webu byla se samozřejmě zviditelnit na internetu, ale hlavně přivést všechny k nám na Facebook, na kterém už je celá komunita klubu, a kde se hlavně pořád něco děje. Proto si myslím, že by tyto příspěvky od členů klubu měly zůstat na Facebooku, a neservírovat je už neznámým uživatelům na web. Chceme přeci potencionální členy donutit, aby za námi na Facebook došli, a stali se i plnohodnotnými členy. A navíc tím, že budu na web pře-kopírovávat příspěvky si i protiřečím, protože tak navádím potencionální nové členy klubu na to, že si Facebookový účet nemusí zakládat, poněvadž veškeré informace budou mít na webu v sekci ZAJÍMAVOSTI. Dalším důvodem je, že jsme na Facebooku uzavřená skupina. Je to z toho důvodu, aby se k našim informacím nedostali vyhození členové klubu, a touto webovou cestou mají možnost se k nim dostat aspoň částečně, což samozřejmě nechceme. Proto jsem teď toho názoru, zrušit i sekci ZAJÍMAVOSTI.

Doufám, že mě chápete ve věci rušení těchto dvou sekcí, a pokud máte nějaký názor nebo připomínku, zanechte mi ji v komentářích, budu jen rád.Luboš Duda

KOMENTÁŘ

30.3.2016

Někteří už dáváte po zimě kolobku do pucu na novou sezónu, někteří ještě ani s údržbou nezačali, a někteří už i jezdili, i když ještě počasí na kvalitní projížďku nebylo nic moc. No jednoduše řečeno už nám pomaličku začíná nová sezóna a s ní i srazy na rok 2016.

Na Facebooku jsou vytvořené události se srazy už nějaký ten pátek, ale pro lidi, kteří na Facebooku nechodí, je tu náš klubový web v novém kabátku s novými změnami pro srazy. Všechny srazy, které se budou konat v letošním roce, naleznete v sekci SRAZY .

Tato sekce je rozdělená do podlouhlých hubených obrázků s šedým podkladem, na kterém červeným písmem stojí název lokality a datum, kdy se sraz bude konat. Obrázek je v našem webovém designu poničené fotky a po přejetí myší se obrázek samozřejmě zvětší, a pod ním se vytvoří stín, přesně tak jak jste odhlasovali.

Pro lepší přehled o tom, kolik vám ještě zbývá času na přípravy, než se bude konat sraz, jsem pod obrázek umístil odpočítávající se čas do konání konkrétniho srazu. Stejný systém odpočítávajícího se času do konání nejbližšího srazu naleznete i v sekci NOVINKY vždy nahoře. Po jeho rozkliknutí se dostanete do sekce SRAZY , kde se můžete podrobněji podívat na to, o který sraz se jedná. Po kliknutí na konkrétní obrázek se srazem se zase dostanete do jeho podrobností, v nichž naleznete ty nejdůležitější informace o srazu, např. informace o tom, kdo pořádá sraz, telefon na pořadatele, místo kde bude ubytování, od kdy se koná projížďka, trasa projížďky, a to vše v rozkliknutelných mapách, ze kterých si můžete vytáhnout např. GPS souřadnice. Snažíme se, aby každý z vás měl veškeré potřebné informace, aby se mohl dostavit na pořádaný sraz.

Určitě i zavítejte na událost vytvořenou na Facebooku , ve které můžete potvrdit, zda dorazíte nebo ne (hodně to pomáhá organizátorovi, aby věděl, s kolika lidmi má počítat, a mohl se tak zařídit).

Po skončení každého ze srazů se určitě na našem klubovém Facebooku budou od členů klubu objevovat fotky ze srazu, které budu z Facebooku postupně stahovat, a nahrávat je na náš klubový web do sekce SRAZY. Tím místo informačního odkazu na daný sraz vytvořím odkaz na fotoalbum daného srazu pro lepší zaškatulkování, jak na klubovém Facebooku. Jako příklad takového fotoalba jsem nahrál fotky jednoho z úplně prvních konaných srazů z Pardubic v roce 2011. Mnoho zachovaných fotek z prvního srazu v Pardubicích bohužel ale není.

Tímto bych vám chtěl i navrhnout, pokud doma máte ze srazu aspoň nějaké jiné fotky, než jsou zde na webu, nebojte se mi je poslat zabalené v .rar souboru , buď na můj Facebook , nebo na email dud-man@seznam.cz. Rád je doplním a obohatím tak naše srazové fotoalbum.Luboš Duda

KOMENTÁŘ

26.3.2016

Na tuto novinku jsme se připravovali už nějaký ten čas. O co se ale přesně jedná? Jedná se o to, že u nás v klubu je jeden človíček, který sice nevlastní koloběžku, ale pomáhá a radí nám všem víc, než kterýkoliv jiný člen z klubu. Ano, ti bystřejší už pochopili, že se jedná o Romana Krále.

Roman Král sice nevlastní motorovou koloběžku, ale věnuje se minibike a všemu kolem toho, což má hodně blízko k těm naším strojům.Romanl je hlavně velký kutil a nebojí se rozebrat a upravit kdejaký motor, aby měl větší výkon. K tomu se váže i to, že za dobu, za kterou se věnuje minibikům má velice mnoho zkušeností, o které se dělí na své vlastní stránce malyminimoto.blogspot.cz.

Romannemá jen web, na který sdílí své vlastní články, poznatky, návody na úpravy, své vlastní projekty o závodech v ČR a recenze o minibike, ale má také svůj Youtube channel, na který nahrává svá vlastní videa, jenž sám natáčí, stříhá a upravuje, aby lidi bavily, a hlavně díky svému polopatickému vysvětlování tak předává své informace jak zkušeným jezdcům, tak i nováčkům. Samozřejmě má také Facebookové stránky a stránky Google plus, no prostě se vyskytuje všude na internetu a snaží se všem minibikerům předávat své vlastní zkušenosti, které se můžou určitě hodit i nám motokoloběžkářům.

I když už Roman tak či tak patří mezi nás, domluvili jsme se spolu, že spolu založíme partnerství. Proč ale zakládat partnerství? Protože my jako klub se neustále potřebujeme zviditelňovat na internetu, a říci tak všem, že existuje sdružení stejných bláznů, kteří se věnují motorovým koloběžkám a dělají ročně srazy po celé České republice. No a taktéž i Roman se potřebuje se svými stránkami a výtvory zviditelnit, aby měl větší fanouškovskou základnu. Proto jsme se tedy domluvili, že si navzájem pomůžeme tím, že si vyměníme bannery (grafický odkaz na stránku) a navzájem se tak zviditelníme.

Romanovi jsme například i zaslali naše klubové nálepky, kterými si polepí helmu a minibike a bude nás tímto způsobem reprezentovat na všech minibike závodech, které pojede. Za což mu za celý náš klub hodně dekuji, protože jsem nečekal až takovouto ochotu nás reprezentovat. My mu můžeme zatím na našem webu na pravou stranu pod měřič návštěvnosti vložit jeho banner tak, aby ho každý návštěvník viděl a popřípadě i zavítal na jeho vymazlený web. My ostatní se ho zase můžeme pokusit zviditelnit i na našem FacebookuFacebooku, protože některé návody od Romana (jak texty, tak i videonahrávky) se nám hodí, a hlavně nám ulehčují práci s vysvětlováním. Například osobně hodně lidem doporučuji Romanův návod na naladění karburátoru, podle kterého jsem i sám ladil ten svůj. Nebo při dotazu typu: „Na co je tato lahvička?“, posílám okamžitě Romanovo video na boost bottle.

Na závěr bych už jen chtěl popřát Romanovi hodně úspěchů s tvořením webu, s vytvářením a natáčením videí, s projekty, a hlavně už konečně víc toho zdravíčka, protože to Roman potřebuje nejvíc, jak v soukromém životě, tak v životě ladiče a minibikera.Luboš Duda

KOMENTÁŘ

21.3.2016

Tak se nám pomaličku klubové stránky vyvíjejí, nyní jsou tam dva články v sekci O KLUBU a poměrně hodně fotek. Když jsem se tak jednou díval na stránky, všiml jsem si, že jsou takové šedé a černé, no prostě takové pochmurné. Zkusil jsem dát pár miniatur fotek do normální barvy, bez žádné změny při přejetí myší, a hned mi připadlo, že stránky dostaly najednou takový nový život a barvu. Mně se to moc líbilo, tak jsem to ukázal Michalovi, ale ten chtěl nějakou tu interakci u přejíždění miniatur. Tak jsem bádal po internetu, co by se s tím dalo dělat.

Našel jsem pěkný zápis miniatur fotografií v CSS (znalci určitě znají), kdy se jakoby miniatura fotky zvedne (spíše zvětší a trochu se rozmažou, ale to bohužel nejde ničím spravit) a pod ní se udělá stín. Mě se to okamžitě zalíbilo jak vzhledově, tak i prakticky, neboť programování v CSS by pro mě bylo o mnoho snazší, neboť by stačila udělat pouze jedna změna a projevilo by se to u všech miniatur, zatímco teď musím změnu z šedé poničené na barevnou miniaturu dělat zvlášť na každé fotce.

No ale Michalovi se nová interakce u fotek moc nelíbí. Je to tedy 50 na 50. Jenže web není můj, nebo Michalův, ale je celého klubu, proto jsme se rozhodli udělat hlasování, která interakce se vám líbí nejvíce.

Vytvořil jsem tedy dvě stránky „klubové produkty“- na jedné je zachovaná nynější verze fotek z šedé poničené fotky na barevnou a na druhé stránce je výše zmiňovaná změna malé barevné fotky, která se zvedne a udělá pod sebou stín. Třetí variantou je možnost nechat barevné miniatury bez žádné interakce a čtvrtou variantou je, že se vám žádná z variant nelíbí, ale byl bych rád, kdybyste do komentáře napsali, jak si vy osobně představujete změnu. Tak tedy hlasujte, která varianta by se vám pro náš web líbila nejvíce.

1.Šedá poničená fotka měnící se na barevnou fotku
2.Barevna fotka, jež se zvětšuje
3.Nechat jen barevnou fotku miniatury bez žádné změny po přejetí myší
4.Ani jedna z variant se mi nelíbí (do komentáře napište vaši představu, co by fotky měly dělat po přejetí myší)

Hlasováni končí 23. 3. 2016 v 17:00

Anketu naleznete na našem Facebooku nebo stačí kliknout na KOMENTÁŘLuboš Duda

KOMENTÁŘ

1 2 3 4 5 6


TOPlist