MOTOROVE KOLOBEZY CZECH REPIBLIC4.9.2016

Sepsal jsem tedy první z mnoha článků, který spadá do sekce DÍLNA. Spíše bych řekl, že je to taková „brblanina“ o tom, jaké karburátory se ve světě nasazují na motory 63 ccm, a o tom, co je podle mě na tom originálním čínském karburátoru za nevýhody. Nejsem žádný technik, už vůbec ne přes karburátory, takže je to hodně laicky napsané. Chci Vám ale všem ukázat, o čem je takový Článek.

Článek může sepsat kdokoli chce, a o čem chce, jen se to musí týkat našich motorových koloběžek (příkladem je rozdíl mezi hydraulickými a mechanickými brzdami nebo článek jaký je rozdíl mezi originálními kotouči a větším kotoučem). No témat je určitě hodně, stačí si opravdu jen sednout k počítači, zapnout Microsoft WORD a začít psát… A když k tomu přihodíte i pěkné fotky, tak věřím, že to vždycky bude stát za to, a lidem to určitě něco dá. Potě se stačí zkontaktovat se mnou, a já už váš Článek nahodím na web, popř. se s Vámi domluvím co a jak.

Osobně si ale myslím, že u těchto článků, možná i u ostatních podsekcí v DÍLNĚ, budou nejdůležitější KOMENTÁŘE. Protože komentáře Vás členů klubu rozvíjí článek nebo návod dál, a o tom to má přece být. Ne každý totiž souhlasí s názory jedince, který sepsal článek nebo návod, a bude se ho snažit v komentářích přesvědčit o tom, jak to jde udělat jinak, nebo že dotyčný v článku nemá pravdu. A přesně tyto komentáře rozvíjí pro ostatní/budoucí/nové členy klubu článek nebo návod dál, stejně jako třeba na nějakém fóru nebo u nás na našem klubovém Facebooku, když někdo ze členů přidá zajímavý příspěvek, u kterého se rozjede vážná debata v komentářích.

Takže určitě nezapomeňte komentovat články, popř. nějaký ten článek nebo návod sami sepište, fantazii se meze nekladou a určitě tím budete nápomocní…Luboš Duda

KOMENTÁŘ

22.8.2016

Letos se nám naše klubové srazy nějak sypou… Bohužel s tím ale nic nenaděláme a musíme se pokusit tomu alespoň přizpůsobit. První letošní zrušený sraz (ne)byl t v Plzni, a nyní se jedná o sraz v Libčicích nad Vltavou, který měl organizovat Vojta Rajnyš, ale bohužel pro nás se mu naskytla pracovní nabídka, která se neodmítá, a tím pádem musel organizaci srazu v Libčicích nad Vltavou pustit.

V tu chvíli přišel Jan Hájek se zprávou, že sraz v Libčicích nad Vltavou zorganizuje za Vojtu, jelikož s Vojtou stejně byli v kontaktu, protože Honza celou dobu pomáhal Vojtovi s plánováním trasy srazu v Libčicích nad Vltavou. Stačilo už jen tedy sehnat ubytování, kde bychom si udělali zázemí, a odkud bychom mohli vyjíždět na naplánovanou trasu. Bohužel tomu asi tak bůh nechtěl, neboť neuplynul ani týden a Honza musel zrušit svou organizaci srazu z osobních důvodů. Takže sraz v Libčicích je oficiálně zrušen!

Je nám ale jasné, že si téměř všichni berete na srazy dovolenou dopředu, a byla by velká škoda ji nevyužít. Proto jsme se rozhodli uspořádat alespoň klasický jednodenní sraz, kterého se ujal Max, a bude se konat přímo v centru našeho hlavního města. Trasa se pravděpodobně bude dolaďovat i během jízdy, jelikož v tak krátkém čase určitě Max nevymyslí veškeré detaily trasy.

Jinak veškeré info, co potřebujete vědet o sraze v Praze najdete, jako vždy, v sekci SRAZY. Měl bych se i omluvit, že podávám informace tak pozdě, protože nyní, kdy se všechno, co může, se*e, nemůžeme dělat nic jiného, než improvizovat, aby aspoň nějaký ten sraz v tomto měsíci byl, a abychom se všichni zase společně viděli.

Jsme bohužel všichni jen lidi, a máme taky své vlastní povinnosti a svůj omezený čas, tak nám to prosím promiňte, a přitom doufám, že se všichni zase pohromadě sejdeme na sraze v Praze.

Luboš Duda

KOMENTÁŘ

8.8.2016

Tak, aby sekce DÍLNA nebyla už tak prázdná, přidal jsem do ní první složku. Spadá do kategorie DOKUMENTY, a jedná se o manuál ke koloběžce NITRO. Možná se to někomu jednou bude hodit, možná taky ne, ale alespoň ho máme pěkně na jednom místě.

Je to stažená verze manuálu, který by měl dostat každý kupující pří koupi nové koloběžky NITRO. Problém ale je, že manuál sepsal prodejce, který u nás v České republice tyto koloběžky prodává. No a já jsem mu moc nechtěl dělat u nás na klubovém webu reklamu. Proto jsem celý manuál ve formátu .PDF převedl do formátu .DOC, který přečte program WORD, a veškeré vodoznaky a podpisy prodejce jsem vymazal.

Původně jsem chtěl celý manuál ke koloběžce NITRO, i s obrázky, přepsat přímo na klubový web, ale dalo by to o dost více práce, a mohlo by se také stát, že by nás prodejce, tedy autor manuálu, nahlásil za coppyright, a byl bych nucen tak celý manuál nakonec smazat. Proto jsem manuál vložil jen formou obrázků, které jsou podle mého názoru dostatečně čitelné (a kdo by s nimi měl nějaký problém, může si dole stáhnout celý manuál ke koloběžce NITRO ve formátu .DOC pro program WORD).

Osobně si myslím, že to s coppyrightem nebude až tak „horké“, proto jsem zanechal v manuálu název NITRO scooter, což je reklama sama osobě.

Design toho, jak bude vypadat sekce DÍLNA, jsem už tak nějak vysvětlil v minulých novinkách, ale mohli jste si všimnout, že jsem asi před 30 minutama přidal na klubový Facebook obrázek, který jsem dal do složky web v záložce fotky. K této fotce se budou vázat všechny komentáře k manuálu ke koloběžce NITRO. Pokud uživatel klikne v manuálu ke koloběžce NITRO na KOMENTÁŘE úplně dole, odkáže ho na obrázek na našem klubovém Facebooku, kam už může napsat svůj komentář. Stejně jako je tomu u novinek.

Myšlenka je totiž pořád stejná - snažíme se donutit uživatele klubového webu, aby si udělal účet na facebooku a přidal se k nám na klubový facebook. Stejný princip obrázků spojených s KOMENTÁŘI na klubovém webu budu dělat ke všem ČLÁNKŮM, DOKUMENTŮM, OPRAVÁM, ÚPRAVÁM atp.Luboš Duda

KOMENTÁŘ

1.8.2016

Čau lidi...
Budu vás muset zklamat..
Dostal jsem velmi výhodnou pracovní nabídku která se bohužel nedá odmítnout a kreje se srazem v Libčicich..
Takže musím sraz zrušit |-O
Doufám že se toho ujme někdo jiný a sraz proběhne..
Všem moc děkuji za pochopení, příští rok je to u mě tutovka!!!!!!Vojtech Rajnyš

KOMENTÁŘ

27.7.2016

Další z fotoalb přidáno. Opět se jedná o rok 2013, a jelikož to beru po sobě, jak šly srazy, tak tento sraz s pořadovým číslem dvě se konal v Praze. Když jsem dával fotky dohromady, tak jsem si všimnul dvou věcí, které mě hodně zaujaly.

První je, že na tomto srazu už Michal Musil nemá své Nitro osazené motorem Chung Yang GP460, ale má už svého Gopeda, na kterém ho vídáme dnes.

Druhou zajímavostí, která mně osobně šokovala nejvíce je, že náš Milan Taich má taky Gopeda. No ale kam se poděl, když nyní jezdí na svém Nitru se speciální odpruženou vidlicí? Prodal ho? Nebo mu nějak nevyhovoval? Třeba nám Milan odpoví alespoň sem do komentářů, když se na srazu nikdy nepochlubil, že patřil ke gopeďákům.

V tomto fotoalbu naleznete 85 fotek, které se ke mně dostaly. A jak už určitě dobře víte z minulých novinek, pokud máte nějaké fotky, které ve fotoalbu nebo v jiném fotoalbu nejsou, kontaktujte mě na mém facebookovém profilu nebo na emailu dud-man@seznam.cz, kde se domluvíme na přeposlání fotek.Luboš Duda

KOMENTÁŘ

25.7.2016

Když už jsem se tak pustil do upravování fotek a jejich uploadování na web do fotoalb, napadlo mě, že bych mohl taky přidat nějaké to fotoalbum ze staršího srazu. Jelikož fotoalba z roku 2011 a 2012 máme už kompletní, je tedy zřejmé, že se posuneme dál, do roku 2013 k prvnímu srazu, který se v tomto roce konal, v Hradci Králové.

Dostalo se ke mně krásných 115 fotek, ale pokud máte doma další fotky, neváhejte mne kontaktovat na mém profilu na Facebooku nebo přes email dud-man@seznam.cz, kde se následně domluvíme na přeposlaní fotek.

Jenom taková perlička na závěr. V tomto fotoalbu ze srazu na fotce číslo 19 si můžete všimnout české kopie výfuku dominátor, jenž se snažili vyrobit kluci z Brna - Milan Závodník a Karloss Ehloss. Bohužel, jak si můžete všimnout dále, se výfuk během srazu zlomil u příruby.Luboš Duda

KOMENTÁŘ

21.7.2016

Další sraz je tu co byste kamenem dohodili, ale fotoalbum z minulého srazu stále nikde. Tak tady je: „Fotoalbum ze srazu v Pardubicích“. Trvalo to sice delší dobu od všech dát dokupy fotky, ale povedlo se, a podle fotek je zřejmé, že se sraz povedl.

Byl sice už od začátku poměrně hektický a zmatený, jelikož se měl oficiálně konat v Plzni, jenže byl z osobních důvodů organizátora zrušen. Poté nastaly komplikace s délkou pobytu na srazu (jednodenní nebo třídenní), no bylo toho povícero, ale sraz se nakonec konal, sice bych řekl v komornějším počtu než je obvyklé, ale věřím, že si to všichni účastníci užili i přes již zmiňované komplikace, které mu předcházely. Hlavně podotýkám, že se nikomu nic nestalo! Jen pár banálních poruch na našich mašinách, které už za ty roky musíme všichni umět opravit na koleni v lese.

Pokochejte se tedy fotkami ze srazu v Pardubicích, ale hlavně nezapomeňte, že už zítra se koná další sraz, a to ve Znojmě, organizovaný naším Medvědem. Veškeré potřebné informace o zítřejším srazu najdete zde na webu, nebo na našem klubovém Facebooku.Luboš Duda

KOMENTÁŘ

21.6.2016

Zase malinko postoupíme dál s naším webem. V jedné z dřívějších novinek jsem se vás ptal, jaké kategorie byste uvítali v sekci DÍLNA. Dostal jsem jen pár rozumných odpovědí, ze kterých vyšly nakonec varianty, které jsme s Michalem měli už vymyšlené. Stručně bych se o nich rozepsal níže:

OPRAVY: jak např. rozložit hlavové složení, sundat zadní kolo, nastavit správně řetěz, sundat motor z rámu, atp.

ÚPRAVY: jak si vyrobit napínák řetězu, jak nasadit motor narovno na nitru, jak přidělat na nitro nádržku z gopeda - prostě složitější tunning

ČLÁNKY: zde naleznete články např. ohledně brzd (jaké existují typy brzd, v čem je jaký typ lepší, jaké se používají destičky atp.), stejně tak se dá napsat i článek o tom, jaké existují vzduchové filtry nebo svíčky, či se dá napsat článek o dvoutaktním motoru

RECENZE: myšleno např. jaké brzdy kdo používá, jaký olej kdo doporučuje, …

DOKUMENTY: manuál od koloběžky, schémata komponentů - prostě papírová dokumentace

KOMPONENTY: kde co koupit, za co nejlevněji

Design je udělán stejným způsobem, jako design roků konaní srazů v sekci SRAZY, a stejně pod tyto kategorie budu dávat už rozkliknutelné karty, jako jsou v sekci SRAZY.

Mám na Vás ale další otázku na prodebatování. Týká se to toho, že ze srazů nemáme pouze hezké fotky na vzpomínku, ale také nějaká ta videa. Jenomže tyto videa máte sdílená buď na svém profilu na Youtube, nebo schované doma na svém harddisku. Jednoduše jsou rozházené všude možně, a mě napadlo založit podobný Youtube channel, jako má např. Roman a.k.a Malý minimoto, na který by se všechna tato videa nahrávala, a tím pádem by byla pod jednou střechou. Zatím se jedná jenom o nápad, nevím, jak by to vypadalo v praxi, jestli by se dávaly hesla lidem, kteří by se přihlásili, že chtějí něco nahrát, nebo by bylo jedno heslo napsané na klubovém Facebooku. Proto se chci zeptat Vás, jaký máte na to názor, nebo jestli s něčím podobným máte třeba i osobní zkušenost? Všechny názory prosím pište zde do komentáře, budu za ně velmi rád.Luboš Duda

KOMENTÁŘ

13.6.2016

Další velká změna ohledně rychle se blížícímu srazu který se měl konat 25.června v Plzni ale byl přesunut na stejny datum ale v Pardubicích. Změna se tíká toho že jsem od organizátora Lukáše pochopil že chata která byla už domluvená je stoprocentní a sraz se bude konat tedy 3 dny ,ale ono to bylo vše bylo malinko jinak. Chata sice byla jistá ale nebyly dořešene detajli jako například jestly tam nebudeme vadit okolním sousedům což se nakonec stalo. Tedy sraz jako 3denní akce padá a vracíme se k variantě 1dnodenního srazu jako jsem psal v minulé novince. Veškeré informace ohledně srazu se dozvíte na klubovém Facebooku, nebo zde v sekci SRAZY.Luboš Duda

KOMENTÁŘ

11.6.2016

Jak jsem již upozorňoval v minulé novince - sraz v Plzni, který byl naplánován na 25. června, se opravdu ruší. Na srazu v Havlíčkově Brodě jsme debatovali, kde by se dal zorganizovat 3denní sraz se vším všudy. Jediný návrh přišel z mé strany, že bych ho udělal v Brně na naší chalupě, jako tomu bylo minulý rok, ale po zralé úvaze jsem to zavrhl, protože bych to z finanční stránky neunesl. Proto potom přišel Lukáš Novotný s dalším návrhem, že by mohl domluvit chatu u kamaráda v Pardubicích, a že by naplánoval v okolí i nějakou trasu, ale bohužel i tento návrh opět padl, což je velká škoda.

Protože si někteří lidé vzali volno z práce na datum konaní srazu v Plzni, zůstala tedy poslední varianta, a to uspořádat sraz pouze jednodenní. Ten probíhá tím způsobem, že se všichni účastníci srazu sejdou na domluveném parkovišti, a jede se celodenní trasa, která je ukončena opět na parkovišti, odkud se vyjíždělo.

S jednodenním srazem se počítalo do dnešního dne, ale dnes se konečně sehnala chata, kde se může uspořádat 3denní sraz se vším všudy. Tento sraz se bude konat v Pardubicích, jako by se konal i ten jednodenní. Organizace se ujme jednoroční člen, gopeďáckej rider s žabičkou na nádrži, a hlavně velký kulinářský gastronom - Lukáš Novotný. Opravdu se omlouváme za tyto organizační změny, ale nedá se s tím bohužel nic jiného dělat. Veškeré další informace naleznete buď na našem klubovém Facebooku, nebo zde v sekci SRAZY.Luboš Duda

KOMENTÁŘ

5.6.2016

Dobrá lidi, konečně vám mohu představit nový koncept, který byl vymyšlen pro sekci SRAZY. Před srazem jste v sekci SRAZY v kategorii 2016 našli jako první odkaz „Sraz příznivců motorových koloběžek Havlíčkův Brod - 27. května“, po jehož rozkliknutí se uživatel dostal do celé sekce, v níž se už dozvěděl informační věci ohledně srazu v Havlíčkově Brodě, jako například kdy se sraz koná, kdo je organizátorem srazu, mapu trasy, kde se nachází místo ubytování, číslo na organizátora srazu a doplňující informace.

Sraz v Havlíčkově Brodě ale už proběhl, proto tyto informace již nejsou potřeba a celá sekce se mění v jednoduché klubové fotoalbum ze srazu v Havlíčkově Brodě. Stejným způsobem budu po ukončení nadcházejících srazů shromažďovat od všech členů fotky a budu vytvářet klubová fotoalba ze srazů. Proto do budoucna prosím všechny, kteří budou mít jakékoliv fotky, aby mě kontaktovali buď na mém facebookovém profilu, anebo na e-mailové adrese dud-man@seznam.cz, kde už se domluvíme, jakým způsobem fotky poslat.

Jinak musím strašně moc poděkovat za zaslané fotky Vítkovi Lajnerovi, Janu Hájkovi a především největšímu fotografovi, a také našemu servisákovi - Lucii Matoulkové.

POZOR!!! POZOR!!! POZOR!!! POZOR!!! POZOR!!! POZOR!!! POZOR!!! POZOR!!! POZOR!!!

Nepochybuji o tom, že si jedinci, kteří jsou s námi na klubovém Facebooku, stačili všimnout, že se následující sraz v Plzni bohužel konat nebude. Je to z toho důvodu, že se organizátorovi srazu naskytly jisté problémy a starosti, což jako celý klub jistě chápeme. Hledáme tedy nějakou alternativní náhradu, kde by se mohl sraz konat, a zda by o to lidi v klubu stáli. Všechny informace vám poskytneme během následujícího týdne.Luboš Duda

KOMENTÁŘ

1 2 3 4 5 6


TOPlist