MOTOROVE KOLOBEZY CZECH REPIBLIC8.4.2017

Dlouho se na webu nic neobjevilo, tak jsem se rozhodl to napravit. Nedávno jeden člen našeho klubu obávaný řidič Walter přidal na klubový facebook odkaz na celou sadu kyvných ramínek na motokoloběžku Nitro za poměrně pěknou cenu z www.aliexpress.com. Hned se v komentářích objevily otázky typu: jestli ramínka mají vůbec ložiska nebo jestli se jedná o starou verzi s pouzdry anebo jaký je rozdíl mezi těmito ramínky a originály. Při těchto otázkách mě napadlo, že se na to asi bude ptát čím dál více lidí a já měl navíc už tu čest tyto ramínka z Aliexpressu držet v ruce a udělat si tak o nich vlastní názor. Tak mě napadlo, že bych pro ostatní tyto moje názory sepsal a dal na web, aby se už ostatní členové nemuseli vyptávat každý zvlášť a měli to vše na jednom místě. Sepsal jsem tedy recenzi na tyto čínská ramínka s obrázky a s porovnáním oproti originálním ramínkům, kterou najdete v sekci DILNA.Luboš Duda

KOMENTÁŘ

2.4.2017

Venku konečně opadl ten protivný bílý a studený hnus a udělalo se krásné jarní slunečné počasí, které je teda zatím poněkud nevyzpytatelné, ale myslím, že některé z vás to určitě neodradilo k tomu vytáhnout svou kolobku a po dlouhém zimním spánku ji protáhnout na silnici. Možná ještě někteří jedinci, jako třeba já, dávají kolobku dohromady po zimě. Ti si musí ještě chvilku počkat, ale s jistotou mohu říci, že nám oficiálně začíná motokoloběžková sezóna 2017.

S novou sezónou přichází tak dlouho očekávané klubové srazy, na které se všichni určitě moc těšíte, tak Vás nebudu dlouho napínat nějakým neurčitým textem, který si stejně nikdo z vás ani nepřečte a rovnou skočíte do sekce SRAZY, kde na vás v grafické podobě, na kterou jste zvyklí už z minulého roku, čekají termíny oficiálních klubových srazů. Co nevidět taky čekejte termíny srazů napsané v úvodním obrázku na našem klubovém facebooku, tak i připíchlé jako první příspěvek. A to nejdůležitější, co vám všem členům klubu bude přicházet, jsou pozvánky již na konkrétní srazy, ve kterých vás organizátoři budou informovat o podrobnostech srazu.

Na závěr bych chtěl ještě zmínit takovou novinku ohledně srazu. Minulou sezónu se nám stalo, že dva organizátoři museli bohužel organizaci srazu zrušit a nenašli za sebe žádnou adekvátní náhradu. A tak vše zase zbylo na nás, abychom v daném termínu uspořádali nějaký náhradní sraz, abyste nebyli naštvaní, že jste si vzali na termín srazu dovolenou a on se žádný sraz nekonal. Jenomže to sebou nese taky hodně problémů, jako například to, že za krátký čas musíme sehnat organizátora, kterého musíme neustále tlačit, aby co nejdřív připravil trasu, místo pobytu, servisní vozidlo, a nám tohle všechno poslal, abychom mohli informovat členy jak na webu, tak na klubovém facebooku.

No a tyto nátlaky se samozřejmě nelíbí ani jedné straně. Proto jsme se s Michalem domluvili, že pokud letos nastanou podobné problémy, že organizátor z jakýchkoliv důvodů odstoupí z organizování a nenajde za sebe náhradu, bude prostě sraz zrušen. To znamená, že v daný termín, ve který se má konat oficiální klubový sraz prostě nic nebude a my to jen oznámíme prostřednictvím facebooku a webu. Ale to ještě neznamená, že si takový neoficiální sraz nemůžete uspořádat sami a pozvat na ně členy klubu, jen s tím rozdílem, že například já po vás nebudu žádat žádné fotky ze srazu, abych je mohl umístit na klubový web do fotoalba.

Doufám, že to všichni členové klubu chápou a prominou nám to, ale bohužel to díky špatným zkušenostem z minulého roku musíme udělat takto. Doufejme ale, že se letos žádný z naplánovaných klubových srazů nezruší a na všech se potkáme zase v hojném počtu.Luboš Duda

KOMENTÁŘ

23.12.2016

Nové fotoalbum je vložené v sekci SRAZY. Alespoň tuto věc jsem chtěl ještě stihnout dodělat do konce letošního roku. Fotoalbum je ze srazu ve Valticích a je taky posledním srazem, který se konal v roce 2016. Je to taky jeden ze dvou srazů, kterých jsem se v tomto roce sám mohl zúčastnit a mohu říci, že byl pro mě famózní. Ubytování byla špica. Velký párty stan, pod kterým byl velký stůl s lavicema, lednice, stolek, nechyběly ani připravené příbory, kalíšky na pivo a limo, ovoce, zelenina, pečivo a hlavně především „plznička“, kterou zařizovala naše klubová legenda Michal Musil aka By Picasso. Samozřejmě každý dovezl z domu nějaké to občerstvení, a to především masíčko na gril, kterého byla taková tuna, že se myslím nezvládlo ani sníst.

Celý večer se táhl v klasickém srazovém duchu - pivko, grilování, žranice, klábosení a samozřejmě nechybělo ani opravování a ladění koloběžek na projíždku. Prostě parádní večer… Co bych asi ještě zmínil, bylo svařování Radimova prasklého rámu na zemi s nefunkční kuklou a místní „šmetyny“, který se k nám připojily poté, co je sbalil náš klubový playboy a lovec žen – Medvěd, když si byl na benzince pro jedno lahvové pivčo. A nesmím také zapomenout na to, jak si Míša rozbil svůj klubový krygl, když nám všem vyprávěl určitě něco moc důležitýho a zajímavýho, ale bohužel mu nebylo už moc rozumnět, protože byl krapet vo......

Druhej den to z rána vypadalo, že asi ani nevyjedeme, protože nám počasí moc nepřálo, ale nakonec se umoudřilo a vyjelo se. Projíždka jako taková byla pecka a si ji osobně moc užil. Fotoalbum je ze srazu ve Valtice jsou krajem vína, takže na každém rohu byly sady s hroznovým vínem, jež si dopřávali všichni na každé delší zastávce. Radim nás vzal na mnoho krasných míst, například na kopeček s kapličkou, kde jsme si dávali závody, kdo z nás dokáže vyjet až nahoru, aniž by se odrazil nohou (samozřejmě jsem to vyjel bez sebemenších problémů, ale to se nedalo říct o gopeďácích, kterým se nehorázně hulilo ze spojek, no jo go ped).

Projížďka se bez poruch samozřejmě neobešla, ty začaly hned po 5 km trasy, kde Medvěd spálil pravděpodobně spojku a nemohl jet dál, takže se pěkně vezl celou cestu v servisním voze. Po asi dalších 15 ujetých km zůstal stát Michal, protože koloběžka začala stávkovat, a tak musel vyměnit celý motor za nový, a ke konci projížďky se mu ještě urvalo plynové lanko. Poruchy si také užil Tomáš s jeho kočkou Maky (nemyslím bengálskou kočku, ale jeho přítelkyni Markétu), kterým co zastávka chcípl motor a z neznámých důvodů nechtěl znovu chytit.

Ale vše se vždy nějak vyřešilo a všichni účastníci srazu dojeli na místo pobytu živí a zdraví. Ke konci to teda ale nevypadalo, že bychom dojeli všichni bez úhony, protože kvůli zdržení při opravách jsme nestíhali časový harmonogram a vraceli jsme se zpátky až za tmy. O což by ani tak moc nešlo, kdyby všichni řádně měli svítilny a blikačky, aby byli dobře vidět v té strašné tmě, kdy nebylo vidět ani na krok. sám bych měl pomlčet, protože jsem taky neměl svítilnu, ani blikačku, ale jak rád říkám, pokud se nikomu nic nestalo, tak se tomu můžeme jen zasmát, a taky nám zůstane dobrodružná vzpomínka, kterou můžeme vyprávět na příštích srazech.

I přes všechny opravy a zdržovačky jsem si sraz maximálně užil a věřím, že to tak nemám jen . Musím za něj znovu poděkovat organizátorovi Radimovi a jeho kamarádovi Pupimu, že pro nás uspořádali takový bombový sraz se vším všudy. Když už jsem u toho děkování, nesmím zapomenout taky poděkovat Pavlovi za super fotky, co nám na sraze nafotil. Osobně bych Pavla nominoval na titul klubového fotografa, protože ze všech srazů, na kterých byl, má nejenom nejvíce fotek, ale také má zdokumentovaný absolutně celý sraz od začátku až do konce. Což je pro mě paráda, když od vás všech dávám fotky dohromady a vytvářím fotoalbum srazu, protože si vezmu složku s fotkama, které mi poslal Pavel jako základ, a do nich vkládám fotky ostatních, aby šly po sobě tak, jak se vyvíjel sraz. Takže Pavle, je ti doufám jasný, že nesmíš příští rok chybět na žádném srazu, klub potřebuje svého fotografa!Luboš Duda

KOMENTÁŘ

29.11.2016

Do sekce DÍLNA, do podkategorie komponenty, jsem přidal kartu s názvem „Levnější komponenty na motokoloběžky“. A o co v ní půjde?

Půjde v ní přesně o to, o co jste si téměř všichni z Vás už dlouho předtím psali. A jak název sám o sobě už napovídá, naleznete tam odkazy na levnější komponenty, než se prodávají v autorizovaném obchodě.

Prozatím jich tam moc není, protože já sám netuším, kde všude je možné co koupit, ale pokud se zapojí celý klub nebo alespoň ta aktivní část z něj, jež budou odkazy na obchody s levnějšími komponenty posílat do komentářů, může z toho být jednou obsáhlý registr toho, co kde koupit a jak tím pádem i ušetřit nemalou korunu, protože některé komponenty jsou, u autorizovaných prodejců, řekl bych nechutně předražené.

Nejenom odkazy v komentářích, ale i odkazy na komponenty, které jste našli a sdíleli jste je na klubovém facebooku, si vezmu a vytvořím jim grafický vzhled, který poté vložím na naše webové stránky, kde k nim poté budeme mít lepší přístup a nikam se už neztratí (jako tomu tak je na naší facebookové zdi).

Tak už neotálejte a zasílejte odkazy, ať se to jen kupí a do budoucna bych chtěl podobný systém stránky vytvořit zase na jiné téma komponentů.Luboš Duda

KOMENTÁŘ

4.11.2016

Vytvořil jsem další fotoalbum, které je z brněnského srazu z roku 2013. Jedná se o poslední sraz toho roku.

Jak jsem již prozradil, sraz se konal v Brně a byl asi v podobném duchu, jako srazy, které se tento rok odřekly. Účast totiž nebyla na počet zájemců zrovna moc ohromující. Když nepočítám domácí, tak dojeli asi pouze dva lidé, což bych označil za rekordní neúčast na srazu vůbec.

Ale jak se říká, méně je někdy více. Věřím ale, že kluci si sraz užili, a že se jim v mé rodné hroudě líbilo. Byli hodit čučku na zříceninu hradu na Kraváku, byli se šmrncnót štatlem a betelně se projeli po Prýglu. Špíznite sami na těchhle pár fotek, co se na srazu udělaly…Luboš Duda

KOMENTÁŘ

19.10.2016

Tak fotky ze srazu v Praze jsou nahrané jako obvykle v sekci SRAZY. No řeknu Vám, že jde o historicky nejméně fotek, co se na srazu vyfotilo. Ono se taky není čemu divit, protože stejně jako sraz v Pardubicích, se i tento sraz plánoval asi týden před jeho konáním.

Sraz měl původně organizovat Vojta kousek za Prahou v Libčicích nad Vltavou a měl to být klasický dvoudenní sraz, na který jsme všichni zvyklí. Ale bohužel jako Václav musel zrušit sraz v Plzni, tak i Vojta musel z osobních důvodů sraz taky odpískat. Proto jsme se na poslední chvíli snažili najít náhradního organizátora, který by se ujal srazu někde kolem Prahy. Vše se událo na poslední chvíli a nedokázaly se ani dostatečně rychle podat informace ohledně srazu (místo, čas, trasa), což některé odradilo a na sraz se proto nedostavili. Potencionální účastníky také odradilo to, že sraz se z dvoudenního změnil na jednodenní, což se některým finančně vůbec nevyplatilo např. kvůli dopravě, a proto se účast opět zmenšila.

Navíc když se takto zruší oficiální sraz klubu, který byl naplánován na začátku sezony, začne pro nás respektive pro strašná práce, kterou dělám hrozně nerad, a za kterou jsem taky dost očerněn. Musím totiž v co nejkratším čase podat všem nové informace o nově konaném srazu zde na webu, i na klubovém Facebooku. Musím také na nového organizátora srazu tlačit, aby mi tyto informace podal co nejdříve, abych stihl vše sepsat. Což v praxi znamená, že je organizátor dost podrážděn mým otravováním, a já jsem zase podrážděn, že mě tlačí čas a nemám pro Vás žádné nové info. Nakonec na sraz dorazí maximálně lidi z daného regionu, kteří to mají, co by kamenem dohodili a ostatní se na sraz vykašlou, jako tomu bylo i v mém případě.

Tudíž díky těmto novým zkušenostem z odřeknutých klubových srazů jsme se s Michalem domluvili, že pokud příští sezónu organizátor srazu odřekne organizaci srazu z osobních důvodů, jako tomu tak bylo letos a nenajde za sebe dostačující náhradu, která by v regionu za něho zorganizovala sraz, tak se z naší strany oficiálně klubový sraz zruší. To znamená, že na webu a Facebooku oznámíme, že se sraz ruší a tím to pro nás hasne. Nebudeme nikoho shánět na poslední chvíli a v daném měsíci prostě nebude oficiální sraz klubu.

To ale nikomu nebrání si udělat svůj „vlastní sraz“ a pozvat lidi na klubovém Facebooku na projížďku, jak to někteří z Vás dělají. Jen to nebude mít nic společného s klubem, tím pádem se nebudou vytvářet na webu informace o projížďce, a ani po projížďce se nebude vkládat fotoalbum, prostě nic. Dotyčný si vše vezme na své triko.

Na závěr chci moc a moc poděkovat Lukášovi a Maxovi za to že i za těchto bojových podmínek dokázali na poslední chvíli zorganizovat pro klub aspoň jednodenní sraz, a taky za to, že vydrželi moje schízování a neustálé otravování o informace. Díky hoši!Luboš Duda

KOMENTÁŘ

3.10.2016

Než se mi povede nashromáždit všechny fotky z letošního srazu konaného v Praze, který byl, no jak bych to řekl, takový imrovizovaný, tak se zatím pokochejte fotkama jednoho ze starších srazů, a to konkrétně ze srazu z Plzně.

Tento sraz byl poněkud menší ho rozsahu než ostatní srazy, proto se asi dochovalo pouhých 56 fotek. Žádný z toho mála zůčastněných asi nechtěl moc fotit, ale spíše si užívat projíždku. No nedá se nic dělat, musíme být rádi alespoň za to málo, co máme, tak zavítejte do sekce SRAZY a prohlídněte si fotky z třetího srazu konaného v roce 2013.Luboš Duda

KOMENTÁŘ

23.9.2016

Motor Huasektajsen 63 ccm se u nás v ČR stává více a více populárním, a i přesto, že jsem již napsal článek o tom,jaký jiný karburátor lze na motor použít , tak se mě stejně lidi vyptávají, jaký karburátor používám Já. Odpovídám tedy ještě jednou - už dva roky používám Walbro HDA-223, a jsem s ním naprosto spokojen.

Proto jsem také na tento karburátor sepsal recenzi, neboť to opět není jen tak, vyměnit kus za kus, ale vážou se na to určité dodělávky, jako ke všemu, co se přidává na koloběžku Nitro. No přečtěte si to sami a hlavně nezapomeňte komentovat, protože i komentáře rozvíjí recenzi dál.

Také bych Vás všechny chtěl vybídnout k tomu, abyste také sepsali podobnou recenzi na nějaký ten komponent, jenž vozíte na koloběžce a jste s ním spokojeni, a rádi byste ho doporučili ostatním -například brzdy, světla, pneumatiky, oleje… Je toho opravdu hodně, tak neváhejte a dejte se do psaní a focení, ať nám ten web kvete novými informacemi, které v budoucnu zužitkují třeba noví členové. Kdybyste měli s čímkoliv problém, víte, kde máte hledat.Luboš Duda

KOMENTÁŘ

7.9.2016

Uf, tak Vám povím, že tohle mi dalo opravdu ale opravdu zabrat, ale fotoalbum ze srazu ve Znojmě je hotové. Musím říci, že je to zatím největší fotoalbum, které máme, protože jsem od Vás nashromáždil přesně 390 fotek! Podle mě docela šílenost, ale zase máme možnost tak ukázat členům klubu, jenž nejezdí na srazy, o co přicházejí, a snad i jednoho či dva tak přesvědčíme, aby dorazili na nadcházející sraz ve Valticích.

Musím především složit poklonu našemu Medvědovi, protože z každé strany slyším jen samou chválu na to, jak perfektně zvládl vše zorganizovat a účastníci si domů odvezli mnoho zážitku a dobré nálady. Takže příští rok už určitě také dorazím, Méďo, slibuju. Běžte se kochat fotkami a já jdu dodělávat resty, které mám na webu, a nezapomeňte, že za týden a něco tu máme Valtický sraz, kde je, jak jsem podle fotek koukal, fakt nádherně, tak snad se tam všichni zase uvidíme.Luboš Duda

KOMENTÁŘ

1 2 3 4 5 6


TOPlist