MOTOROVE KOLOBEZY CZECH REPIBLIC8.8.2017

Další sraz motorových koloběžek v Brně máme úspěšně za sebou a mohu Vám říci, že jsem dost zklamán. Člověk se snaží, seč může, aby klub tento měsíc nepřišel o sraz a mohli jsme se všichni zase vidět, snaží se hlavně držet stejný termín srazu, jaký byl určen na začátku sezóny, protože při debatě na srazu v Chytálkách většina tvrdila, že by nemohli dojet, kdyby se termín srazu o týden posunul, ale jak to tak vidím, nikdo nemohl dojet ani v tomto termínu. Nenadělám nic… Musím především poděkovat Honzovi a Maxovi, že jako jediní dojeli na sraz, protože bez nich by se sraz nekonal. Sraz probíhal v klasickém srazovém duchu, to jest pivečko, masíčko z grilu a klábosení, než jsme teda vyrazili na projížďku, kde se to všechno začalo rozpadat, a to doslova.

Prvně to byl Max, kterému se celá koloběžka zlomila vejpůl, ale díky bohu, že se to stalo v kamenolomu, do kterého jsme se jeli podívat a Max jen tak blbnul na štěrku. Kdyby se to stalo v 50km/h na silnici, tak by z toho byla dobrá polízanice, a to jsem se nezmínil, že frajer Max si nechtěl ani vzít helmu, takže bůh ví, jak by to dopadlo. Vše proběhlo nakonec v pořádku, Maxovi jsme zařídili odvoz a jelo se dál.

No ale nemělo to dlouhého trvání, protože asi po 15km se Honzovi utočila osička od převodovky a bohužel pro něj taky jízda skončila. Nedalo se nic dělat, takže jsem si střihl svou premiéru a táhl jsem Honzu na laně až k nám domů (cca 40km) a musím říci, že jsem si to docela užil. V jeden moment jsme s Honzou jeli až 50km/h, což si myslím, že ve dvou je docela dobrý.

Jediná potěšující zpráva toho dne byla, že se za námi zastavila legenda z Pardubic, Michal Musil, alespoň na večerní pokec a pivečko. Co Vám to budu ale vyprávět, na to, jak to vše probíhalo, se koukněte do sekce SRAZY, je tam vše zdokumentované jako vždy.Luboš Duda

KOMENTÁŘ

18.7.2017

Všechny vás určitě zajímá, jak to vypadá s následujícím srazem konajícím se Plzni nebo bych spíš měl říct jak to vypadá se všema letošníma zbylýma srazama. Aby byli v obraze i ti, co tolik nesledují klubový facebook, tak všechno trochu zrekapituluji.

První sraz, který byl nahlášen, že se ruší, je sraz ve Valticích. Organizátorovi Radimovi totiž konečně po dlouhém boji navrátili řidičské oprávnění a při našem štěstí ve Valticích mají trochu aktivnější policii, která kontroluje každého cyklistu a k tomu má údajně moc hodné sousedy, co se nebojí nás okamžitě nahlásit, a víte přece, jak jsou koloběžky co se týče zákona složité. Takže Radim jakožto organizátor srazu raději co nejdřív sraz odřekl, než aby se zapletl do nějakých problémů a přišel znovu o řidičák, který zrovna kvůli práci potřebuje. Chápeme...

Ale to nebylo vše. V době konání srazu v Chytálkách nám napsal organizátor Václav z Plzně, že se strašně moc omlouvá, ale v termínu konání srazu mu do toho vlezlo něco, co nemůže odložit, ale navrhl odložit sraz o týdny později, což po konzultaci na srazu jsme zavrhli zkrz to, že všichni mají na termíny srazů už naplánované dovolené a jsou nachystaní, že toho data pojedou na sraz koloběžkových bláznů. Snažili jsme se sehnat náhradu, která by zorganizovala sraz v Plzni místo Václava, ale bohužel marně.

No ale aby toho nebylo málo, tak nedávno na klubový facebook napsal další z organizátorů srazu, tedy Vojta Rajnyš, že z osobních a rodinných důvodů se zřekává organizace srazu v Libčicích nad Vltavou. Jestli dobře počítáte jako , tak všechny následující srazy v této sezóně jsou v podstatě oficiálně zrušeny. Nepřipomíná Vám to něco?? Ano, přesně tak, úplně stejná story jako minulý rok a jak jsem psal na začátku sezóny, pokud se organizátor srazu zřekne organizování a nenajde sám za sebe náhradu, tak bude sraz oficiálně zrušen. Jenomže to by v našem případě znamenalo, že by letos žádný sraz už nebyl, což je podle velká škoda, tak jsem se zase já sám rozhodl do toho vložit a najít nový lidi, co by byli ochotní pro nás naplánovat a zorganizovat nějáký peckový sraz se vším všudy. No ale najít takový lidi v klubu začíná být pěknej problém, protože se do toho nikdo moc nehrne, maximálně někteří členové klubu přišli s návrhy "co by se mohlo", ale že by sami řekli "já to teda zařídím a zorganizuji", tak to ne-e. Holt už asi klub jako takový pomalu upadá.... A je to škoda.

Ale máme tu pár zachránců, kteří ještě na klub a koloběžky nezanevřeli a chtějí se s partou vídat dál, tak nám pomůžou a vezmou si organizaci na sebe. Hned prvním zachráncem byl Vítek Lainer, který se sám nabídl, že místo Radima zorganizuje sraz ve stejný termín, ale ne ve Valticích, ale v Havlíčkově Brodě, za což mu děkuji a osobně se aji teším, protože minulý sraz byl super a hlavně vím, že Vitek to bere svědomitě a od srdíčka, takže se nebojím, že by to na poslední chvíli odřekl. Jenomže to je sraz, který nás čeká až za dva měsíce a my potřebujeme hlavně sehnat organizátora na sraz v tomto měsíci, což je jako vždy dost na rychlo, ale hlavně jak jsem psal, nikdo se ani nepřihlásil.

Jediný dobrovolník s hlavně dobrým návrhem byl Vojta Podborský, který přišel s návrhem, že by domluvil kemp u jednoho známého tady kousek od nás v Brně, kde bychom mohli mít zázemí s grilem, pivem a tím vším, na co jsme zvyklí. Noooo ale pánbíček nám to asi nepřál, protože toho data, co by se měl konat sraz, je v kempu bohužel sraz motorkářů, a tím pádem mají plno. Co se dá dělat, ale i tak děkujeme Vojtovi za ochotu. Co teď?

Teď přichází na řadu můj jediný relevantní a zrealizovatelný plán, a to, že se tedy organizace srazu ujmu opět a zorganizuji ho u nás v Brně, ale aby to nebylo na chlup stejný, jak minulý sraz, tak se nebude konat u nás na chalupě v Chytálkách, ale u nás doma v Brně - Komíně. Jiný nápad jsem opravdu neměl, a než sraz opravdu zrušit a nechat v sezóně díru, kdy se nemůžeme vidět, tak raději zorganizuji sám další sraz hned po sraze, co jsem pořádal zase .

Nakonec nám zbývá vyřešit poslední sraz v Libčicích nad Vltavou, ale ten se koná až na konci sezóny, takže na něho máme víc jak dva měsíce času, tak doufám, že se nějaký hodný člen klubu ujme jeho organizace.

Takže během dneška nebo zítřka očekávejte na Facebooku nové pozvánky ke konkrétním srazům, v nichž už najdete detailnější informace tak, jak jste zvyklí. A taky se musím Vám všem moc omluvit nejen za tyto komplikace, s kterýma nic bohužel neudělám, ale taky za to, že Vám podávám informace takto pozdě. Jsem holt jen člověk, a kvůli nové práci už nemám tolik času, co bych potřeboval, nebo spíš čas,na který jsem byl zvyklý, ale taky by vše šlo určitě rychleji, kdyby klub fungoval opravdu jako klub a ne jako lidi, co jsou ve skupině jen proto, že někde slyšeli, že něco jako motorová koloběžka existuje.

Je taky dost možný, že klub už pomalu umírá, a jestli taky tohle nebudou naše poslední srazy. No nic, na závěr chci ještě napsat, že máme nového partnera, a není to nikdo jinej, než sám zakladatel tohoto klubu, Milan Taich, taky zvaný jako Alf. Vlastní totiž asi jediný poměrně normální e-shop na motorové koloběžky tady v České republice, a taky vlastně to měl být v podstatě takový klubový e-shop, ale osud tomu chtěl jinak a Alf si to vzal na soukromo, nooo dlouhá historie, hlavní je, že oba máme stejný koníček a oba se chceme co nejvíc zviditelnit na poli internetu. Alf hledá klientelu a my jako klub pořád hledáme nový a hlavně aktivní členy, tak jsme si řekli, že si spolu vyměníme bannery a aspoň si tak trochu vypomůžeme. Alfuv banner na jeho e-shop najdete na každe stránce našeho klubového webu v pravém rohu, kde máme speciální sekci pro PARTNERY. Hlavně tedy nezapomeňte Alfovy stránky naštívit, nejen, že má u některých věcí o dost lepší ceny, než oficiální prodejce motokoloběžek u nás, ale hlavně má speciální komponenty, které nikde jinde neseženete - jako například hodně kvalitní český řetěz na koloběžku Nitro nebo speciální nesmrtelnou rozetu z materiálu hardox, kterou já sám doporučuji, protože ji mám asi 2 roky, najeto minimálně 4000 km a je pořád jak nová.

Tak už nečumte do toho počítače/mobilu a nedělejte, že vás ta moje brblanina, který říkám novinka zajimá, a padejte se mrknout na „motorovakoloběžka.eu“ a minimálně jeden pořádnej řetěz si objednejte. Já se s Váma loučím a jdu zařizovat věci na sraz...Luboš Duda

KOMENTÁŘ

15.7.2017

Chtěl bych Vám všem ještě jednou poděkovat za asi nejlepší sraz, který jsem za tu dobu, co se motokoloběžkám věnuji, zažil. Sraz u nás v Chytálkách byl prostě peckovej a neskutečně jsem si ho užil! Vyšlo nám krásný počasí, trasa se odjela bez žadné poruchy, což na sraze bývá málo kdy zvykem a místa, na kterých jsme se zastavovali byla famózní. Do toho tuny jídla, co jsem toho ochutnal ani raději nemluvím, ale hlavně dojeli super lidi, se kterýma byla fakt dobrá atmosféra ale hlavně po celou dobu sranda.

Celý sraz by ale nebyl tak supr, kdyby se o to nepostaraly dvě osoby, kterým chci nesmírně poděkovat. První je náš hlavní organizátor Pavel, který nejen vymyslel a zorganizoval celou trať projíždky, ale taky po celou dobu bavil všechny zúčastněné. Hlavně ale chci poděkovat moji LOVE Verči za to, že se o nás celý dva dny pěčlivě starala a ani se na chvilku nezastavila. Moc Vám oběma děkuji za vaši ochotu, bez vás by se ten sraz nemohl ani zrealizovat.

Celá atmosféra srazu není pro změnu zachycená jen na fotkách, které najdete ve fotoalbu v sekci SRAZY, ale také na parádním videjku s hudebním doprovodem, které nám pomocí drona natočil a sestříhal můj kamarád Ondřej Rouča.

Tím se chci dostat k tématu, které jsem řešil asi před půl rokem, a tím jsou všechny ty videa, co pořídíte z klubových srazů například z go-pro kamerek a nahrajete je na server youtube.com. Před asi půl rokem jsem se všech členů klubu ptal, jestli by nechtěli založit Youtube channel, jako má například náš partner Roman Král, do kterého bychom všechny tyto videa nahrávali a byly by zde prostě pod jednou stříškou a mohl by je tu každý najít. No ale nikdo se k tomu ani nevyjádřil, tak celá tahle myšlenka padla. Proto jsem si řekl, že si opět já sám dám tu práci a pohledám všechna videjka a vložím je alespoň pod fotky k patřičnému fotoalbu, aby videa nepřišla v niveč, a byla by aspoň pěkně rozdělena podle toho do kterého srazu patří a náštěvníci by měli všechno pěkně pohromadě.

Tohle ale není vše, o čem jsem Vás chtěl informovat. Na webu máme ještě jednu novinku, ale abych nemusel furt něco vypisovat a vymýšlet kolem toho romány a omáčky, a taky, abych vás dokopal aspoň k malé činnosti, tak si na tuto novinku kolem webu musíte přijít sami. To jsem svině coooo?! Jen vám poradím, že to najdete na každé stránce klubového webu.Luboš Duda

KOMENTÁŘ

2.7.2017

Lidi, nevím, jestli jste to už četli, ale sraz v Plzni se nám trochu hroutí Protože organizátorovi Václav Bláha do termínu něco vlezlo, co nejde prý přesunout a jedinou variantou z Václavovy strany je celý sraz přesunout na začátek srpna, což jak jsme probírali už na sraze, mnoho lidí nemůže, takže by to byl zase sraz o 4 lidech :-( Jediného človíčka, co znám z Plzně Yilmaz Hasab, co by zvládl zorganizovat sraz v Plzni místo Václava, tak ten tento termín nemůže.

Proto se chci zeptat Vás všech, jestli se tu nenajde někdo, kdo by dokázal zorganizovat 29. července klidně i v jiném regionu 2 denní sraz, jediné podmínky jsou, aby to byl někdo, kdo byl už minimálně na dvou srazech, byl by to někdo, kdo by nás všechny ubytoval na svém pozemku (to znamená například stany na zahradě, a ne ubytování v hotelu) a ví, co je to za břemeno být organizátorem.

Najde se tu někdo takový?Luboš Duda

KOMENTÁŘ

22.6.2017

Tento víkend tu máme další klubový sraz, tak mě napadlo, že bychom si mohli zase připomenout jeden z minulých srazů za pomoci fotek, co jste mi všichni naposílali.

Než tedy odjedu připravovat chalupu na sraz, dal jsem tedy narychlo dohromady fotky z klubového srazu v Plzni z roku 2014, a jako vždy je naleznete v sekci SRAZY.Luboš Duda

KOMENTÁŘ

4.6.2017

Sraz v Horním Maršově je za námi, i když v menším počtu než obvykle. Sraz se podle mě opravdu povedl, a to především díky své přírodní kráse, která je neuvěřitelně malebná. Ano, potkali jsme zde i poměrně větší kopce, než na jaké jsme zvyklí, ale za ty krásné panoramata to doopravdy stálo, takže kdo nepřijel, tak o hodně přišel.

Já bych chtěl hlavně poděkovat Miroslavu Hojdovi za bezvadnou organizaci celého srazu od ubytování (kdy se o nás celé tři dny poctivě staral, abychom měli pořád co k snědku a k pití, až mě tím osobně i trošku štval, protože si za námi v klidu nesedl a nedal si s náma ani pivko, ale to je holt asi osud organizátorů srazu, protože to sám dobře znám, že se člověk prostě nezastaví, aby všem splnil jejich přání), až po samotnou sobotní vyjížďku na koloběžkách po krásách Krkonoš.

Taky nesmím zapomenout poděkovat Jirkovi, který nás Brňáky protáhl se svojí vymazlenou čtyřkolkou po Trutnově, a to Vám můžu říct, to byla opravdu pořádná Amerika - plnej knedl,žádný zastavování, žádný blinkry nebo ukazování nohou, předjíždění přes plnou čáru, no prostě šílený řádění, za který moc děkujeme a doufám, že se potkáme i na jiným klubovým srazu.

Všechny fotky ze srazu z Horního Maršova nám převážně fotil náš klubový fotograf, gastro recenzent a idol žen - Pavel Dvořák, plus některé fotky mi zaslal taky Honza Hájkuj, za které oboum moc děkuji a samozřejmě fotky jako vždy naleznete v sekci SRAZY, tak se na ně nezapomeňte podívat.Luboš Duda

KOMENTÁŘ

30.5.2017

Ha, konečně se mi povedlo sepsat další návod. Sice jsem ho začal psát asi před 6 měsíci, kdy byl podle mě docela aktuální a určitě by se hodil nejednomu človíčkovi. Ale co se holt dá dělat, já nejsem žádný spisovatel, spíš jsem takový opak spisovatele, navíc psát něco ještě technicky, tak to už je pro mě opravdu hardcore. Ale aspoň jsem za těch šest měsíců pár vět sesmolil a jsem na sebe docela pyšný. Teď tedy k věci.

Tento návod se pořád tak nějak váže k recenzi a k článku o karburátoru. Jedná se o návod na úpravu originální příruby z motoru HS633 tak, aby na ni šel našroubovat karburátor Walbro HDA-223 a aby fungoval. Tedy abych to upřesnil, jak jsem upravoval tuto přírubu, aby byla kompatibilní s karburátorem. Přírubu jsem podle mého návodu upravoval asi 3x, z toho dvě fungovaly bez sebemenšího problému, ale jedna mi bohužel praskla ve svěráku (poslední dobou mi praská hodně věcí).

Určitě se na mé úpravě příruby najdou chyby nebo zlepšováky, ale co jsem tak koukal ve světě, jak tuto přírubu upravují ladiči, kteří si hrají s motorem HS633, tak se můj postup zas až tak moc neliší. Pokud tedy někdo kvalitně zainvestuje do karburátoru, a nebude už chtít nebo spíš nebude možnost koupit krásnou přírubu, co nechává pro nás jednou za čas vyrábět Michal, též zvaný jako ByPicasso, tak máte na webu návod, jak já upravuji přírubu na motor HS633. Na webu se už konečně neztratí, jak na zdi našehoklubového Facebooku , jak jste si téměř všichni stěžovali.

Taky doufám, že se hlavně bude aspoň trochu líbit, a třeba někomu jednou pomůže. Jinak už máte konečně takovou skicu, jak sami udělat návod na úpravu - pěkné fotky, jak jste daný komponent upravovali, nějaká technická brblanina o tom, jak jste postupovali, jaké nářadí použili, popřípadě co vše koupit atp. Není na tom nic složitého, jen tomu dát trochu času a napíšete podobný návod tak jako , který potom hodíme s mojí pomocí na web pro ostatní. Není to totiž jen můj web, jak to pořád vypadá, ale je to náš web pro nás, proto čekám konečně nějakou aktivitu od Vás nebo snad na koloběžce neděláte žádné úpravy? Nebo nemáte na koloběžce žádný lepší komponent, co jste dokupovali, a rádi byste se s ním pochlubili a zrecenzovali ho na webu? Já vím, že ano, tak se toho nebojte, a kdybyste měli s něčím problém, tak víte, kde mě máte hledat.Luboš Duda

KOMENTÁŘ

9.5.2017

Jelikož jsem si dneska vzal dovolenou a doma jsem neměl nic na práci, tak jsem se trošku vrhl na ten náš klubový web. V první řadě jsem opravil levou stranu celého webu. Ikonku, která uživatele odkazovala z klubového webu na klubový Facebook jsem pozměnil tak, aby se víc hodila do designu našeho webu, který se snažím nějak dodržet. Tedy po přejetí kurzorem by ikonka měla vystoupnout a vytvořit se pod ní stín což předtím nedělala.

Dále jsem na levé straně konečně opravil náš banner pro našeho jediného partnera Romana Krále alias Maly, který jak jste si mohli povšimnout, asi už půl roku nefungoval, protože Romana změnil jak styl stránek, tak hlavně její doménu, tedy název. Tak se hlavně nezapomeňte k Romanovi na web podívat, protože se můžete dozvědět hodně užitečných informací, které sice patří k minibike, ale od našich motokoloběžek to už nemá moc daleko, oba stroje totiž používají pořád stejný princip dvoutaktního motoru.

No a v druhé řadě jsem se koukl, co mám od Vás v počítači za fotky z dalšího ze srazů v roce 2014 a poskládal jsem z nich další fotoalbum. Jsou to fotky ze srazu v Praze, kterého se jsem se už teda nezúčastnil, ale věřím, že byl taky určitě peckový, i když podle fotek krapánek pršelo. Fotoalbum srazu najdete jako vždy v sekci SRAZY a já si jdu konečně hodit relax.Luboš Duda

KOMENTÁŘ

5.5.2017

Jelikož se nám už rychle blíží první letošní sraz, tak jsem si říkal, že bychom si mohli pro připomenutí ukázat nějaký ten starší sraz. Vytvořil jsem tedy další fotoalbum, tentokrát z roku 2014, ze srazu v Pardubicích.

Pro mě osobně to byl poměrně podstatný sraz, jelikož to byl úplně první sraz, kterého jsem se osobně zúčastnil. Tento klubový sraz ve mě zanechal silný zážitek doteď. Tehdy jsem s Kisákem dojel v Pardubicích na parkoviště u Globusu a viděl jsem všechny ty motokoloběžky od gopedu, které jsem naživo nikdy neviděl, až po různě upravovaná Nitra, a to vše bylo zahaleno bílým dýmem, který vycházel z různě tvarovaných výfuků, které opravdu neskutečně řvaly, až to občas i trhalo uši. No, když jsem vytáhl z auta svou koloběžku s jedinou mojí úpravou, kterou bylo světlo přilepené kusem izolačky k trubce řízení, tak jsem se trošičku styděl, kór vedle mašin, které měli ostatní kluci. A taky jsem se bál, že jim ani nebudu stačit co do rychlosti, ale po čase ze mě vše opadlo, hlavně proto, že jsem zjistil,že stejně všichni jedeme průměrně tak 30km/h, a co 10 ujetých km, tak stojíme, protože se někomu něco porouchalo a musí se spravovat. A to nemluvím ani o tom, že ani , a ani Kisák jsme neměli helmy, které jsme si samozřejmě okamžitě po sraze pořídili, hlavně i protože jsme viděli Martinův pád.

Ale co bylo to hlavní, co jsem si z tohoto svého prvního srazu odnesl bylo to, že celý klubový sraz nebo spíš celkově klub není jen o tom, kdo má nejrychlejší koloběžku nebo nejhlasitější výfuk, ale spíš o přátelích?, kamarádech, jak to já rád říkám - o rodině, a hlavně o tom se odreagovat od běžných starostí a strastí. Tohle vše by měl ze srazu pochopit každý nový člen, jako jsem to tehdy pochopil i .

Fotoalbum najdete jako vždy v sekci SRAZY, a mimo jiné si můžete nahoře v novinkách povšimnout odpočtu?, jenž vám odpočítává čas do začátku nejbližšího srazu. No prostě to stejné, na co jste byli zvyklí? už od minulého roku.Luboš Duda

KOMENTÁŘ

1 2 3 4 5 6


TOPlist