MOTOROVE KOLOBEZY CZECH REPIBLIC


Klubový Facebook

Facebook je v dnešní době nejpoužívanější sociální sítí v republice, a také je nejlepším komunikačním a sdružovacím serverem, proto zakladatele klubu (Milan Taich, Michal Musil)napadlo, založit si vlastní skupinu, ve které se budou moci všichni vlastníci motorových a elektrických koloběžek nebo lidé, kteří o nich shánějí informace, sdružovat. Facebookové stránky pojmenovali „Motorové koloběžky Czech Republic“ a byly dostupné všem. Komunita na Facebooku pomaličku stoupala, každý den přicházely nové příspěvky, fotky a nápady, informace a komentáře se jen plnily, vše tudíž fungovalo podle představ a z Facebooku se stala hlavní domovská stránka motorových koloběžek pro českou i slovenskou republiku.

S velkým nárůstem členů na sebe nenechaly dlouho čekat problémy např. s chováním některých jedinců, kteří museli být z klubu vyhozeni, také se objevili lidé, kteří nám nabízeli pobyty a přivýdělky v zahraničí (tzv. spameři). Tyto problémy se staly absolutně neřešitelné, protože Facebookové stránky byly založeny jako „firemní“ ne „komunitní“(neoficiální názvy dvou stylu facebook stránek převzato z jednoho článku z webu) , tím pádem fungovala i jiná privilegia pro administrátory - nešly např. odstranit lidé ze skupiny na popud administrátora, struktura stránek taktéž nevyhovovala, protože na hlavní zeď mohli přidávat příspěvky pouze administrátoři a ostatní mohli vkládat příspěvky jen na bok stránek (špatná přehlednost). Na základě těchto problémů se zakladatelé klubu domluvili, že si vezme Michal Musil na starost organizování a založení nových Facebookových stránek.

Proto asi před rokem vznikly nové stránky a tentokrát už uzavřené, komunitní a plně ovladatelné administrátorem. Nový člen, který se chce přidat do skupiny, musí být prvně schválen administrátorem, který si ho zkontroluje, jestli se nejedná o vyloučeného člena nebo o nějaký pofiderní či falešný účet. Struktura stránky se také zlepšila, na hlavní zeď má nyní možnost vkládat příspěvek jakýkoli člen a ostatní členové jsou za pomoci Facebooku informování, že se na stránkách něco nového událo.Administrátoři Facebooku

Hlavním administrátorem našich Facebookových stránek je Michal Musil, ale po uvážení, že by toho bylo na jednoho člověka příliš, protože musí chodit do práce a má také svůj osobní život, nestíhal by ve své nepřítomnosti na Facebooku kontrolovat veškeré komentáře, příspěvky a přidávat čekající lidi na přijetí do klubu. Poprosil teda své nejbližší přátele z klubu, jestli by mu s tím nepomohli a udělil jim administrátorská oprávnění. Administrátory nyní jsou: Michal Musil, Yilmas Hatsab ,Petr Jindřišek a Luboš Duda.
Založení profilového učtu na Facebooku

V dnešní době má učet na Facebooku téměř každý. Ale mohou se určitě najít i tací jedinci, kteří nikdy nepřišli s Facebookem do kontaktu, anebo si ho z osobních důvodů nechtěli ani založit. Náš klub používá Facebook jako takovou hlavní klubovnu, kde spolu všichni členové komunikují, chlubí se projekty, sdělují názory a plánují srazy, a proto se u nás bez účtu na Facebooku neobejdete. Pokud jste ale nikdy nebyli na Facebooku a nevíte, jak si založit účet, udělali jsme pro vás jednoduchý foto návod, podle kterého se snadno v pár krocích zaregistrujete.


Jak se k nám připojit

Pokud tedy máte založený účet na Facebooku, stačí se už jen přidat do naší skupiny. Tu naleznete tak, že do horní vyhledávací lištičky na Facebooku napíšete „motorové koloběžky“ (i bez diakritiky) a v nápovědě by vám měla už vyjet uzavřená skupina Motorové koloběžky Czech Republic

Jelikož ještě nejste členem, nemůžete téměř nic vidět, jen maximálně kdo jsou správci a členové klubu. Abyste se stal členem našeho klubu, stačí odkliknout „Přidat se ke skupině“ a vyčkat, než Vás jeden z administrátorů zkontroluje a přidá do skupiny.

Je tu ale taky varianta, že jestliže na účtu nemáte žádný profilový obrázek, žádné informace o sobě, fotky a žádné přátele, tak si Vás administrátor musí proklepnout a napíše Vám soukromou zprávou pár otázek, tak se neostýchejte na ně odpovědět. Je to pouze malá a otravná ochrana před lidmi, jež byli vyloučeni z klubu a snaží se k nám dostat přes falešné účty, nebo před lidmi ze zahraničí, kteří se nám snaží spamovat na zdi.

TOPlist